فصل سرما و گلودردهای ویروسی

گلودرد و التهاب گلو

 التهاب گلو

گلودرد چرکی  در اثر التهاب حلق و بافت های اطراف گلو ایجاد می شود. گلودرد التهابی (فارنژیت) می‌تواند در اثر عفونت‌های ویروسی، باکتریایی یا قارچی ایجاد شود. موارد ویروسی خفیف‌تر اغلب با مراقبت و درمان‌های جزئی بهبود می‌یابند. در حالی که عفونت‌های باکتریایی و قارچی معمولاً نیاز به درمان ضد میکروبی دارند. 

درد در ناحیه گلو

یک گلودرد خطرناک!

یکی از نگران کننده‌ترین‌ها گلودردها نوعی گلودرد ناشی از استرپتوکوک (یک نوع باکتری گرم) است. این گلودرد به دلیل عوارض شدید مانند تب روماتیسمی حاد و یک بیماری کلیوی به نام گلومرولونفریت از گلودردهای خطرناک به شمار می‌آید. از این رو، تشخیص دقیق گلودردهای حاد برای یک درمان هدفمند بسیار مهم است.

گلودرد
گلودردهای ویروسی، باکتریایی و قارچی

بیشتر گلودردها از چه نوعی هستند؟

گلودرد و گلودردهای التهابی به ترتیب بیش از 2% و 5% از کل مراجعات مراقبت های اولیه سرپایی برای جمعیت بزرگسال و کودکان را تشکیل می دهند.

بررسی‌های متخصصان پس از تشخیص التهاب بافت حلق و لوزه‌های بیماران مشخص کرده است که 80 درصد گلودردها توسط عوامل ویروسی ایجاد می شود. مابقی موارد نیز عفونت های باکتریایی و به ندرت قارچی هستند.

گلودردهای چرکی و التهابی

فصل سرما و گلودردهای ویروسی: 

گلودردهای ویروسی خفیف‌تر در بیشتر مواقع با مراقبت و درمان‌های خانگی و جزیی بهبود می‌یابند. در صورت بیشتر شدن علائم بیماری و افزایش گلودرد حتما به پزشک مراجعه نمایید. در صورت تجویز دارو، سر وقت و طبق دستور پزشک مصرف کنید. استفاده از دهانشویه‌ها و شستشو با آب نمک ولرم رقیق می‌تواند به تسریع درمان گلودرد چرکی کمک کند. تا زمان بهبودی کامل و به منظور کاهش التهاب از مصرف غذاهای چرب، سرخ‌شده، فست‌فودها، غذاهای تند و پرادویه، نوشیدنی‌های گازدار و قهوه پرهیز نمایید.

 

دهانشویه نانوسیل؛ موثر بر عوامل گلودرد

دهانشویه پراکسید هیدروژن نانوسیل به منظور غرغره کردن و شستشوی دهان استفاده می‌شود. این دهانشویه موثر بر کاهش ویروس‌ها در ناحیه گلو، موثر بر کاهش بار ویروس کرونا در ناحیه گلو، موثر بر باکتری‌های استرپتوکوک و همچنین موثر بر ویروس هرپس (عامل تبخال) می‌باشد. دهانشویه نانوسیل برطرف کننده آفت و بهبود دهنده زخم‌های دهانی است. پیش از مراجعه به دندانپزشک نیز می‌توانید از این دهانشویه جهت ضدعفونی دهان و عدم ایجاد مقاومت میکروبی در دهان و ناحیه گلو استفاده کنید.


جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان نانوسیل تماس بگیرید.
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x